اشتباهی از سوی فورد در استرالیا این کمپانی را به دردسر بزرگی انداخته و هزینه در حدود ۳میلیون دلار به  آن تحمیل کرده است.
باور کردنی نیست اما این اشتباه ساده، به مدل ماستنگ مک ۱ و سطح تجهیزات و امکانات درج شده برای آن در بروشور مربوط می‌شود!
آنطور که نشریه درایو استرالیا گزارش کرده، در بروشور ماستنگ مک ۱ مشخصاتی مثل کروز کنترل تطبیق‌پذیر، نورپردازی محفظه درها، زیر پایی‌های مخصوص، سنسورهای پارک عقب و مهمتر از همه دیفرانسیل لغزش محدود تورسن درج شده است.
حال آنکه مدل‌های تحویل داده شده به مشتریان فاقد موارد مذکور هستند و شاخه فورد در استرالیا مجبور به عذرخواهی از آنها شده است.
کمپانی فورد نیز برای این که بتواند رضایت مشتریان خود را جلب کند، تصمیم گرفته خدماتی ویژه را برای آنها فراهم کند. این خدمات شامل سرویس‌های دوره‌ای رایگان به مدت ۳ سال و همچنین همایش ویژه در پیست می‌شود. بر اساس ‌پیش‌بینی‌ها این خدمات اضافی حدود ۵۴۰۰ دلار استرالیا (معادل تقریبا ۴ هزار دلار آمریکا) به ازای هر خودرو، هزینه در پی دارد.
فورد موستانگ ۲۰۲۱
حالا با در نظر گرفتن سایر هزینه‌های جانبی و اینکه ۷۰۰ دستگاه از ماستنگ مک ۱ در استرالیا به فروش رسیده است، باید گفت که فورد استرالیا در کل متحمل هزینه‌ای در حدود ۴.۵ میلیون دلار استرالیا می‌شود. این رقم با نرخ روز ارز معادل ۳.۲ میلیون دلار آمریکا است!
در کنار هزینه‌های ذکر شده، کمیسیون رقابت و مشتریان استرالیا جریمه ۵۳,۲۸۰ دلاری (معادل ۳۸,۲۴۰ دلار آمریکا) را برای شاخه فورد در این کشور تعیین کرده است. این جریمه از آن جهت صادر شده که ماستنگ مک ۱ با چهار بروشور مختلف به دست مشتریان رسیده است.
حالا اگر بخواهیم این ماجرا را با خودروسازان داخلی مقایسه کنیم، جالب است بدانید که جمله‌ای در کاتالوگ خودروهای فروخته شده در بازار ایران درج شده است که از عدم تطبیق احتمالی مشخصات درج شده در کاتالوگ و خودروهای تحویلی به مشتریان برای کمپانی فروشنده٬‌ صلب مسئولیت می‌کند.
فورد F-150 لایتنینگ پیکاپ تمام برقی فورد
ناگفته نماند ماستنگ مک ۱ نیروی خود را از موتور ۵ لیتری V8 دریافت می‌کند. این موتور ۴۸۰ اسب بخار قدرت و ۵۷۰ نیوتن متر گشتاور دارد و نیروی تولیدی آن از طریق گیربکس شش سرعته دستی یا نمونه ۱۰ سرعته خودکار به سمت چرخ‌ها هدایت می‌شود. این خودرو نسخه‌ای جذاب از ماستنگ می‌باشد که بعد چیزی حدود ۶۰ سال برگشته است. قیمت پایه این خودرو نیز ۵۲.۹۱۵ دلار در نظر گرفته شده است.
این نوشته اشتباه ساده سه میلیون دلاری فورد برای اولین بار ظاهر می شود در همراه ماشین.